Módulo NRF24L01
We Accept:
  • American Express
  • Apple Pay
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
Delivery and Shipping
Shipping & Processing
Order Processing
  • Larger or specialist items require up to 3 business days to process.
Delivery Options
  • Royal Mail 48
    • Delivery in 2–3 business days
  • Standard (Large & Specialist Items)
    • Delivery in 2–14 business days (typically around 7 days)
    • Processing may take up to 3 business days
  • International
    • Customs, duties, and import taxes are your responsibility.
🌳 Trees Planted — and Growing
Your support helps restore forests and build a more sustainable future.
Módulo NRF24L01
Módulo NRF24L01
Especificações principais:
  • Tensão: 1,9 V a 3,6 V
  • Velocidade: Até 2 Mbps
  • Modulação: GFSK
  • Pontos de frequência: 125
  • Antena incorporada: 2,4 GHz